Jak pozbyć się niechcianych ubrań i zyskać trochę gotówki!

Brak miejsca w szafie? To już nie problem! w dzisiejszych czasach mamy multum sposobów, aby pozbyć się niechcianych ubrań i zwolnić miejsce w szafie na nowe ubrania, a przy okazji zarobić trochę pieniędzy. Internet daje nam wiele możliwości sprzedaży niechcianych ubrań drogą online. Podarowanie rzeczom z drugiej ręki nowego życia jest niesamowicie ekologicznych rozwiązaniem w świecie konsumpcjonizmu i problemów ekologicznych. Kiedyś oznaka biedy, a dziś najmodniejszy trend modowy – kupowanie i sprzedaż ubrań z drugiej ręki aktualnie przeżywa drugą młodość.

Trzy najlepsze sposoby na sprzedaż używanych i niechcianych ubrań

Platforma Vinted

To najpopularniejsza platforma internetowa umożliwiająca osobom prywatnym sprzedaż i wymianę ubrań. Proces jest bardzo prosty i bezpieczny. Rejestrujesz się w systemie, umieszczasz zdjęcie ubrania wraz z dokładnym opisem. Środki ze sprzedaży trafiają do Twojego wirtualnego portfela, z którego możesz wypłacić pieniądze na swoje konto lub wykorzystać je do zakupu ubrania od innego użytkownika. Samo wystawienie ogłoszenia jest bezpłatne, a prowizję dla serwisu płaci klient.

Serwis aukcyjny Olx

To portal aukcyjny umożliwiający wystawianie ogłoszeń sprzedaży o szerokim wachlarzu kategorii, w tym między innymi sprzedaż używanych ubrań. Zasady są podobne jak przy każdej sprzedaży online. Liczy się estetyczne zdjęcie oraz obszerny opis – kolor, wymiary, ewentualne wady. Kiedy znajdziesz osobę zainteresowaną zakupem możesz wysłać przedmiot za pośrednictwem np. kuriera bądź przekazać go osobiście.

Grupy ma Facebooku

Na Facebook’u możemy znaleźć wiele grup lokalnych jak i ogólnopolskich, dedykowanym sprzedaży ubrań z drugiej ręki. Jest to bardzo popularny i prosty sposób. Wystawiając ogłoszenie warto zadbać o interesujące zdjęcie sprzedawanego ubrania i dokładny opis czyli identycznie jak w przypadku portalu Vinted czy Olx. Ustalenie ceny z góry jest o wiele bardziej korzystne niż komunikat o treści „informacja na priv”. Dzięki konkretnym informacjom podanych w ogłoszeniu, masz szansę trafić do grona potencjalnych kupców i zaoszczędzić czas na niepotrzebne dyskusje.

Odzież z drugiej ręki – nowa ekologiczna moda

Dziś kupowanie ubrań z drugiej ręki nie jest już oznaką biedy, a najmodniejszym modowym trendem. Społeczeństwo ma coraz większą świadomość zarówno ekologiczną jak
i konsumpcyjną. Nie sztuką jest wydać pół wypłaty na nowe markowe ubrania. Sztuką jest wydać kilkanaście złotych na stylizację, dzięki której można wyglądać jak milion dolarów. Już teraz zwolnij miejsce w swojej szafie, sprzedaj niepotrzebne ubrania, a za zarobione pieniądze spraw sobie nowe outfity, którymi zachwycisz znajomych i przyjaciół.

2 thoughts on “Jak pozbyć się niechcianych ubrań i zyskać trochę gotówki!”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *