Jak wpłacić pieniądze do wpłatomatu?

Wpłatomat jest bardzo praktycznym urządzeniem, pomagającym w prosty sposób wpłacić pieniądze na Twój rachunek bankowy. Aby to zrobić nie musisz jechać i stać w kolejce w swoim banku. Głównymi atutami takiego rozwiązania są: wygoda, oszczędność czasu,  pieniędzy. Aby dokonać przelewu na konto wystarczy znaleźć najbliższy wpłatomat. Jeżeli mieszkasz w dużym mieście nie będzie to trudne. Oto instrukcja korzystania z urządzenia.

1. Przygotuj wpłacane banknoty

Dokładnie przelicz banknoty, które masz zamiar wpłacić i zwróć uwagę na ich stan. Pamiętaj, że jeżeli są uszkodzone, przedarte, spięte  to niestety maszyna ich nie przyjmie. Muszą być przydatne do ponownego użycia. Wpłatomat nie obsługuje też monet, koniecznie najpierw zamień je na pieniądze papierowe.

2. Przygotuj swoją kartę bankomatową lub telefon obsługujący płatność blikiem

Aby wpłacić pieniądze potrzebna jest karta płatnicza w celu autoryzacji twojej wpłaty. W nowszych typach wpłatomatów jest też opcja zastąpienia jej telefonem z funkcją płacenia blikiem. Obie drogi postępowania są łatwe.

3. Włóż kartę płatniczą do wyznaczonego miejsca w wpłatomacie

Następnie włóż kartę płatniczą do odpowiedniego miejsca na wpłatomacie.

Jeżeli masz zamiar użyć do wpłaty opcji Blik musisz zaznaczyć swój wybór na monitorze maszyny i wpisać kod z aplikacji mobilnej.

4. Włóż odliczoną kwotę gotówki

W momencie dokonywania wpłaty otworzy się okienko podawcze maszyny. Należy w nie włożyć równo złożone banknoty. Następnie sprawdź czy system prawidłowo przeliczył pieniądze, postępuj wedle poleceń wyświetlanych na monitorze. Jeśli wszystko się zgadza możesz zaakceptować transakcję albo dopłacić kolejne banknoty. Jeśli się rozmyśliłeś to jest ostatni moment  kiedy możesz  anulować operację i maszyna odda ci banknoty jakie włożyłeś.

5. Zakończ operacje wpłaty pieniędzy

Jeżeli kontynuujesz przeprowadzenie transakcji zatwierdź. Wpłatomat zada ci jeszcze pytanie czy chcesz otrzymać papierowe potwierdzenie wpłaty środków. . Na sam koniec system wpłatomatu zapyta jeszcze, czy potrzebne Ci będzie papierowe potwierdzenie wpłaty. Jeśli tak musisz poczekać. Jeśli nie to transakcja jest zakończona. Pamiętaj o tym, żeby wyjąć kartę płatniczą z urządzenia zanim odejdziesz.

6. Zaksięgowanie wpłaty środków na koncie

Jeśli wpłatomat jest obsługiwany przez Twój bank, wpłacone pieniądze pojawią się od razu tuz po zatwierdzeniu pozytywnym transakcji. Stan konta możesz sprawdzić w każdej chwili w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej twojego banku.

Proces zaksięgowania wpłaty na koncie może być bardziej czasochłonny w przypadku wpłatomatów sieci banków innych niż twój. W Euronet oferuje dwie opcje wpłat takie jak standardową lub ekspresową. Jeśli chodzi o ten pierwszy tryb pieniądze wpłyną na twoje konto w następnym dniu roboczym. Przelew ekspresowy gwarantuje zaksięgowanie twojej wpłaty już 30 minut po wykonanej transakcji. Jednakże aby z niego skorzystać należy zapłacić 5 zł więcej niż przelew standardowy.

2 thoughts on “Jak wpłacić pieniądze do wpłatomatu?”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *