Gdzie można oddać włosy za pieniądze?

Koszty życia ciągle rosną. Raty kredytów są coraz wyższe. Jedzenie jest coraz droższe. Przy obecnej inflacji coraz więcej osób, a szczególnie z tak zwanej „klasy średniej” decyduje się na podjęcie dodatkowej pracy, najlepiej niekolidującej z ich podstawowymi obowiązkami. Idealnym rozwiązaniem jest taka forma zarobku dzięki której otrzymamy przyzwoite wynagrodzenie przy niewielkim wysiłku. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami długich włosów lub planujemy je zapuścić, to sposobem na zasilenie naszego domowego budżetu może być sprzedaż włosów.

Wbrew pozorom oddanie włosów za pieniądze może okazać się opłacalną transakcją. Oczywiście kupcy stawiają pewne warunki. Nie każdy może swoje włosy sprzedać i też nie każdy sprzeda je za tak wysoką cenę jaką oczekuje. Skupy proponują nawet do kilku tysięcy złotych za kilogram. Wszystko zależy od koloru, długości i ogólnej kondycji naszych włosów.

Włosy ze skupów są wykorzystywane na peruki, dredy czy do przedłużania lub uzupełniania włosów.

Jakie włosy można oddać za pieniądze?

Włosy, które kwalifikują się do sprzedaży muszą spełniać kilka warunków. Przede wszystkim najlepiej jeśli są one całkowicie naturalne, niefarbowane. Istnieją skupy, które odkupują włosy farbowane, ale proponują wówczas połowę ceny. Dodatkowo bardzo istotne jest, aby włosy były w dobrym stanie, niezniszczone ani nieprzesuszone. Najważniejsza jednak jest ich długość (zazwyczaj jest to minimum 40 cm).

Jak przygotować włosy do sprzedaży?

Na stronach firm skupujących włosy można odnaleźć informacje w jaki sposób należy przygotować się do oddania włosów. Jeżeli zdecydujemy się na ścięcie włosów w miejscu sprzedaży, często firmy oferują strzyżenie i stylizację krótkiej fryzury. Możemy również samodzielnie przygotować nasze włosy do sprzedaży, stosując się do zasad zawartych na stronach skupów. Najczęściej należy zastosować się do poniżej podanych zaleceń:

  1. Myjemy włosy delikatnym szamponem i pozostawiamy do wyschnięcia (nie używamy suszarki ani nie nakładamy żadnej odżywki czy maski).
  2. Dzielimy włosy na kilka pasm (ilość pasm jest zależna od grubości włosów).
  3. Pasma związujemy gumkami i pozostawiamy w kucykach lub zaplatamy w warkocze.
  4. Ścinamy włosy około 2 cm nad gumką.
  5. Owijamy ścięte włosy ręcznikiem papierowym lub chusteczką.

Jeżeli skup znajduje się daleko od naszego miejsca zamieszkania możemy zdecydować się na transakcję w trybie zdalnym. Wystarczy umówić się z daną firmą na wysyłkę i wycenę włosów. Zazwyczaj na stronie internetowej danego skupu są zawarte wszystkie potrzebne informacje. Jeżeli nie chcemy sprzedawać włosów do skupów, możemy zorientować się w pobliskich salonach fryzjerskich czy nie są zainteresowani kupnem naszych włosów.

 

1 thought on “Gdzie można oddać włosy za pieniądze?”

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *