Wypłata gotówki w oddziale — o czym warto pamiętać?

Banki oferują różne możliwości stosowania oferowanych przez nie usług. W przypadku wpłaty bądź wypłaty gotówki najczęściej wybieraną i najlepiej znaną metodę stanowi korzystanie z bankomatów lub bankomatów/wpłatomatów. Niemal każdy użytkownik konta bankowego posiada wystarczającą wiedzę, by móc takie maszyny obsługiwać. Jest to też zdecydowanie wygodniejsze i mniej skomplikowane — nie wymaga szczególnego przygotowania ani kontaktu z przedstawicielem banku, który u wielu osób może generować stres. Czasami jednak nadchodzi taki moment, gdy z dowolnego powodu wypłata lub wpłata musi zostać dokonana bezpośrednio w oddziale banku. Na pierwszy rzut oka może się to jawić jako wyzwanie, szczególnie dla tych, którzy korzystają z tego pierwszy raz. Jak przebiega taki proces i czy należy być do niego przygotowanym? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, niniejszy artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.

Nie taki diabeł straszny, czyli wypłata gotówki w oddziale

Zasady wypłaty gotówki w oddziale są podobne dla każdego banku, choć mogą pojawić się pewne różnice. Dowiedz się zatem, jak cały ten proces przebiega w poszczególnych placówkach.

ING — wypłata gotówki w oddziale

ING wypłata gotówki w oddziale to opcja dedykowana dla osób chcących wypłacić większą kwotę. Na początku należy zgłosić chęć osobistego podjęcia pieniędzy. Można to zrobić przez aplikację, infolinię lub bezpośrednio w punkcie obsługi kasowej. Cała procedura polega na podaniu miejscowości, wskazaniu konkretnego oddziału banku, w którym ma zostać dokonana transakcja, oraz umówieniu się na konkretny termin. Potem wystarczy już tylko odebrać gotówkę w ustalonym czasie. Pamiętaj jednak, że jeżeli tego nie zrobisz, bank pobierze prowizję zgodną z cennikiem opłat. ING wpłata gotówki w oddziale również wymaga uiszczenia opłaty, a jej wysokość jest zależna od tego, czy wpłacasz swoje własne pieniądze, czy też osoby trzeciej.

mBank — wypłata gotówki w oddziale

Oferta mBank wypłata gotówki w oddziale została rozszerzona dla klientów o dodatkowe placówki należące do MultiBanku. Taka transakcja wymaga awizowania przez infolinię (mLinię) lub po zalogowaniu się do serwisu transakcyjnego. Minimalna kwota jednorazowej wypłata gotówki mBank wynosi 10 tys. PLN (dla innych walut jest to 500 EUR oraz 500 USD). Z usługi mBank wpłata gotówki w oddziale możesz zaś skorzystać z kwotą min. 20 tys. PLN (EUR i USD tyle samo, co przy wypłacie). Wysokość opłaty za każdą z operacji dla klienta indywidualnego to 9 zł, natomiast w przypadku klientów firmowych stanowi ona równowartość 0,5 proc. dokonanej transakcji.

PKO BP — wypłata gotówki w oddziale

PKO BP wypłata gotówki w oddziale jest dokonywana poprzez udanie się do placówki banku o umówionej wcześniej porze. Będzie Ci potrzebny dokument tożsamości, o pokazanie którego z pewnością poprosi Cię pracownik banku. Jednorazowa wypłata gotówki PKO w oddziale bez awizowania jest możliwa w przypadku kwoty nieprzekraczającej Twojego ustalonego limitu na koncie — może się on różnić, w zależności od konkretnego rachunku. Zamiar wypłacenia kwoty większej niż 20 tys. PLN należy zgłosić 1-2 dni wcześniej, natomiast na środki w obcych walutach zwykle trzeba czekać do kilku dni.

Santander — wypłata gotówki w oddziale

Santander wypłata gotówki w oddziale wymaga wcześniejszego „zamówienia” pieniędzy — telefonicznie lub za pomocą bankowości elektronicznej. W przypadku polskiej waluty ta zasada dotyczy kwoty wyższej niż 20 tys. PLN, jeśli zaś chodzi o gotówkę w obcej walucie, podlega temu kwota większa niż równowartość 5 tys. PLN. Złote należy awizować na dwa dni robocze przed planowanym odbiorem w placówce banku, a przy pozostałych walutach czas ten ulega wydłużeniu do pięciu dni roboczych. Klienci indywidualni są zwolnieni z uiszczania dodatkowej opłaty za wykonanie transakcji.

BNP Paribas — wypłata gotówki

BNP Paribas wypłata gotówki w oddziale oferuje bezpieczne przeprowadzenie transakcji bankowej. Klienci firmowi mają możliwość wyboru między wypłatą otwartą a zamkniętą. Otwarta polega na przeliczeniu gotówki przez pracownika banku w Twojej obecności. Przy operacji zamkniętej zostaje to wykonane w profesjonalnej sortowni, dzięki czemu Ty otrzymasz swoją wypłatę od razu do ręki i w dobrze zabezpieczonej kopercie. Ta metoda pozwoli Ci zaoszczędzić czas.

Millenium — wypłata gotówki w oddziale

Millenium wypłata gotówki w oddziale, w przypadku niektórych placówek, jest możliwa nawet w weekendy. Wcześniej jednak należy zgłosić taką chęć telefonicznie (u doradcy), przez Internet lub w samym oddziale. Jeśli wybierzesz aplikację, wystarczy, że odpowiednio zdefiniujesz ustawienia (kto może odebrać wypłatę) oraz przygotujesz zlecenie wypłaty. W nim trzeba podać wymagane dane, m.in. numer rachunku, oddział banku, w którym ma nastąpić wypłata, walutę oraz wybrany termin. Następnie pozostaje już tylko autoryzacja i wysłanie zlecenia. W każdej chwili też masz możliwość zobaczenia statusu wniosku, a znajdziesz go w zakładce „Zarządzanie zleceniami”.

Potwierdzenie wpłaty gotówki w oddziale

Potwierdzenie wpłaty to bardzo istotny dokument, dzięki któremu możliwe jest uniknięcie ewentualnych konsekwencji związanych z wykonaną transakcją, np. w wyniku pomyłki ludzkiej bądź zawieszenia systemu. Bez względu na to, gdzie wpłaty dokonasz — czy to we wpłatomacie, czy w placówce banku — zawsze masz możliwość otrzymania takiego potwierdzenia. Warto o tym pamiętać przy dokonywaniu wpłaty.

Mimo iż najwygodniejszą opcją jest wypłata i wpłata gotówki za pomocą banko- i wpłatomatów, w przypadku większej kwoty pieniędzy konieczne może okazać się wykonanie operacji bezpośrednio w placówce banku. Z tego powodu warto wiedzieć, jakie są zasady takich transakcji — bo może i Ty kiedyś z nich skorzystasz.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *