fbpx

Jesteśmy wpisani na listę KNF numer RPK000302

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Ubezpieczenie należności – faktoring / kredyty / rewolwing / linie

24
2020 Sierpień

Dobra wiadomość dla firm korzystających z finansowania faktoringowego. 13.08.2020 Senat przyjął projekt ustawy dotyczącej ubezpieczenia należności. Ustawa dotyczy wsparcia rynku ubezpieczeń należności handlu w związku z COVID-19. Ustawa stanowi system odpowiedzi na problem ograniczenia oferty ubezpieczeń należności handlowych przez zakłady ubezpieczeń społecznych.

Pozbawienie ubezpieczeń polskich przedsiębiorców zwiększa ryzyko transakcji, które ma wpływ na wymianę handlową oraz cała gospodarkę. Dzięki zmianom zakłady ubezpieczeń mogą scedować część ryzyka na Skarb Państwa

Pozwala to na scedowanie części ryzyka z tytułu niewypłaconych należności na Skarb Państwa, a co za tym idzie pomniejszyć część wypłacanych odszkodowań.

” Skarb Państwa będzie miał natomiast możliwość, przez odpowiednie zapisy umów reasekuracyjnych, wpływania na politykę oceny ryzyka zakładów ubezpieczeń, dzięki czemu reasekuracja portfela może zostać uzależniona od utrzymania przyznawanych limitów kredytowych polskim przedsiębiorcom na poziomie zbliżonym do okresu sprzed wybuchu pandemii COVID-19″ – napisano w uzasadnieniu do ustawy.”

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1488383,tarcza-antykryzysowa-ustawa-o-wsparciu-kredytow-kupieckich.html

 

Ubezpieczenie należności zapewnia pokrycie niespłaconych należności przez okres 12 miesięcy. Pozwala to na utrzymanie płynności finansowej. Dzięki czemu firma może regulować bieżące zobowiązania. Ubezpieczenie należności chroni przed nieplanowanymi stratami w firmie. Ubezpieczenie należności pozwala skutecznie zarządzać ryzykiem handlowym i politycznym. Faktoring możę być idealną alternatywą do finansowania w postaci linii kredytowej.

odpowiedzi 0

0 Odpowiedzi
Inline Feedbacks
View all comments