fbpx

Jesteśmy wpisani na listę KNF numer RPK000302

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Pierwszy rachunek bankowy

02
2020 Grudzień

Pierwsze konto bankowe – co warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę. 

 

Dorosłe życie wiąże się z pewnymi charakterystycznymi aspektami. Pierwsza praca, uzyskanie prawa jazdy czy wybór odpowiedniego banku. Przy tym ostatnim warto się dobrze zastanowić, żeby nie wdepnąć na przysłowiową minę. Każdy z nas chce, żeby nasze finanse były dobrze ulokowane i ostatnie czemu każdemu potrzeba to zamartwiania się o własne pieniądze. Dziś na rynku konkuruje ze sobą kilka firm, dlatego należy przyjrzeć się ofertom każdej z nich. Poniżej znajdziecie kilka pomocnych wskazówek przy wyborze odpowiedniego banku.

 

 • Pierwszym aspektem, na który zwraca uwagę większość ludzi, są opłaty za prowadzenie konta. Mówiąc prostym językiem, należy sprawdzić, czy za fakt przechowywania pieniędzy nie należy dodatkowo zapłacić. Banki oferują różne możliwości zwolnień z opłat m.in. przy regularnych wpłatach na konto czy nieprzekroczeniu pewnej granicy wiekowej. Kwestie finansowe za prowadzenie konta można sprawdzić na stronie internetowej bądź w każdej placówce.

https://fortfinanse.pl/

 • Drugą kwestią są też opłaty za korzystanie z bankomatów. Niektóre banki mają wyznaczoną minimalną kwotę wypłaty, tak by wybranie pieniędzy było darmowe. Każda operacja poniżej tej sumy może wiązać się z małą prowizją. W większości banków korzystanie z ich własnych bankomatów jest darmowe. Przy korzystaniu z innych mogą pojawić się pewne opłaty.
 • Dziś płatności bezgotówkowe są sprawą naturalną i nie sprawiają one nikomu problemów. Dlatego należy zapoznać się ze zwolnieniami z opłat za kartę. Najczęściej korzystanie z niej jest darmowe przy przekroczeniu pewnej ilości transakcji w miesiącu.
 • Niektóre sprawy i formalności trzeba załatwić na osobiście. Dlatego dobrze jest sprawdzić dostępność placówek w naszej okolicy. O ile w miastach nie powinno być większego problemu, to na mniejszych wsiach już takie komplikacje mogą się pojawić. Uciążliwe może być dojechanie kilkudziesięciu kilometrów do najbliższego banku tylko po to, by dostarczyć komplet kilku dokumentów.
 • Wraz z rozwojem technologicznym wzrasta zainteresowanie bankowością internetową i mobilną. Dlatego warto sprawdzić, czy dany bank posiada swoją aplikację mobilną
  i na jakie możliwości ona pozwala. Dobrze również sprawdzić opinie dotyczące bezpieczeństwa wybranych aplikacji.
 • Kolejnym spostrzeżeniem ciekawym odnotowania są prowizje za przelewy. Należy wcześniej zapoznać się z faktem czy przelewy są darmowe. Jeśli nie, należy sprawdzić, na jakich zasadach są pobierane opłaty i czy dotyczą one również bankowości internetowej bądź tylko tej w placówce.
 • Przed założeniem konta warto zapoznać się z aktualnymi promocjami w danym banku. Niektóre z nich są naprawdę bardzo korzystne i dzięki temu można uniknąć przepłacenia przy korzystaniu w przyszłości z poszczególnych produktów.

https://fortfinanse.pl/kredyt/kredyt-gotowkowy/

 • W przypadku podróży za granicę należy sprawdzić, czy dany bank obsługuje konta walutowe.
 • Jeśli jesteś osobą ucząca się w szkole średniej czy na studiach sprawdź opcję kont dla młodych – niektóre z banków mają specjalne oferty dla Ciebie, niezależnie od Twoich przychodów i wypłat.

 

Wartym odnotowania jest również fakt, że wiele ludzi wchodzących dopiero w bankowość wybiera ten sam bank, który posiadają rodzice, lub ten, który jest najbardziej popularny wśród ich grupy znajomych.

 

Jeżeli w obecnej sytuacji potrzebujesz finansowania sprawdź naszą elastyczną ofertę kredytów gotówkowych

https://fortfinanse.pl/wybierz-kalkulator-kredytowy/

 

Zachęcamy również do kontaktu

e-mail: kontakt@fortfinanse.pl

tel. 570-740-805

odpowiedzi 0

0 Odpowiedzi
Inline Feedbacks
View all comments