Niska rata miesięczna
Przedsiębiorcy, osoby prywatne, rolnicy, spółki
Samochody osobowe,samochody ciężarowe, sprzęt budowlany, maszyny i urządzenia, sprzęt medyczny, sprzęt gastronomiczny, linie technologiczne, nowe i używane przedmioty, inne
Ustalany indywidualnie w zależności od rodzaju przedmiotu leasingu
Niska rata miesięczna
Leasing wrzucisz w koszty
Krótki czas oczekiwania na decyzję
Niski koszt finansowania
Samochody osobowe
Tekst
Samochody ciężarowe
Tekst
Sprzęt budowlany
Tekst
Urządzenia przemysłowe
Tekst
Maszyny rolnicze
Tekst
Sprzęt specjalistyczny
Tekst
Leasing to jedna z najprostszych i jednocześnie najtańszych form finansowania dla firm. Cechuje go wiele zalet, które sprawiają, że przedsiębiorcy chętnie z tej formy korzystają a są to przede wszystkim korzyści podatkowe, oraz fakt, iż wymaga tylko niewielkiego zaangażowania własnego kapitału. W ten sposób możemy stosunkowo niskim kosztem zmodernizować firmę lub nabyć niezbędny sprzęt czy samochód. Wcześniej wymienione korzyści podatkowe to również sposób na zoptymalizowanie kosztów – ratę leasingu operacyjnego można odliczyć od podatku VAT oraz wliczyć w koszty uzyskania przychodu (zarówno kapitał, jak i odsetki – a nie jak w przypadku kredytu jedynie odsetki). W przypadku finansowania leasingiem finansowym można również skorzystać z odpisów amortyzacyjnych.
Warto również pamiętać, że leasing, nie obniża zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Leasing nie jest widoczny w BIKu prywatnym Nie zamykamy sobie w ten sposób drogi do uzyskania dodatkowych środków finansowych np. w postaci kredytu bankowego na rozwój firmy lub rozszerzenia jej działalności.
Leasing, to także znacznie mniejsza ilość formalności w porównaniu do kredytu – Zwykle wystarczają dokumenty rejestrowe firmy oraz zestawienie wyników finansowych. Wśród zalet tej formy finansowania należy również wymienić krótki czas oczekiwania na podjęcie decyzji przez leasingodawcę, który często nie przekracza 24 godzin. W większości przypadków firmy leasingowe nie wymagają określonego stażu działalności. Za to Banki udzielają wsparcia jedynie firmom, które istnieją na rynku już określony czas – w większości przypadków jest to dwa lata.
Istotny jest też fakt, iż leasing, mimo że kojarzony jest z flotą samochodową, pojazdów ciężarowych głównie, może stanowić sposób finansowania wielu innych przedmiotów. Przedsiębiorca może skorzystać z tej formy finansowania również w przypadku zakupu sprzętu potrzebnego do prowadzenia działalności gospodarczej – m.in. maszyny i urządzenia (produkcyjne, przetwórcze i budowlane), linie produkcyjne i technologiczne, sprzęt komputerowy i biurowy, sprzęt medyczny, nagłośnienie audio wizualne.
Po założeniu firmy, która rozwija się błyskawicznie, pojawiają się potrzeby, które trzeba koniecznie zrealizować, by cieszyć się sukcesami działalności. Do tego typu potrzeb należy posiadanie samochodu służbowego. Zastanawiasz się z pewnością, czy można wziąć leasing na początku prowadzenia działalności, czy musi upłynąć jakiś wymagany czas? Do wzięcia leasingu, w przeciwieństwie do kredytu w banku nie jest wymagany staż działania firmy. Jako właściciel, musisz rozważyć warunki leasingu oraz jego rodzaj. Agencja pośrednictwa finansowego to miejsce, w którym pracownicy przygotują zestawienie najlepszych ofert i wyjaśnią, na czym polega różnica między leasingiem operacyjnym i finansowym. Dowiesz się, kiedy można odliczyć koszty, związane z eksploatacją pojazdu w całości, a kiedy tylko w połowie. Doradcy wyjaśnią też, na jakich zasadach odlicza się podatek VAT oraz pomogą dopasować wysokość comiesięcznej raty leasingowej, możliwy wkład własny, wpłacany tytułem opłaty początkowej oraz długość kredytowania w ramach leasingu. Współpraca z agencją pośrednictwa finansowego pozwala zaoszczędzić czas wyszukiwania ofert oraz porównania ich.