fbpx

Jesteśmy wpisani na listę KNF numer RPK000302

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Kredyt obrotowy czy inwestycyjny? Co wybrać?

07
2020 Maj

Korzystanie z obcych źródeł finansowania to w dzisiejszych czasach podstawa funkcjonowania i zarządzania przedsiębiorstwem. Dzięki nim możemy planować rozwój i regulować bieżące zobowiązania. Jasna kalkulacja kosztów i analiza kierunku rozwoju   to ważny krok na drodze do rentowności i stabilnej pozycji .

Przedsiębiorcy na współczesnym rynku bankowym mają wiele dostępnych instrumentów wsparcia finansowego. W zależności od obranego celu, możemy sięgnąć po kredyt inwestycyjny lub obrotowy. Czy wiec różnią wiec się różnią i w jaki sposób z nich korzystać? Który będzie dla nas bardziej korzystny?

Pierwszym kryterium zawsze jest więc cel w który mierzymy. Mówiąc o kredycie obrotowym, naszym celem staje się finasowanie bieżącej działalności gospodarczej, m.in. zakup towarów, materiałów czy regulowanie bieżących zobowiązań wobec dostawców.  Jest to więc szybki zastrzyk płynności finansowej, który ratuje nas przed zatorami płatniczymi, które osłabiają funkcjonowanie przedsiębiorstwa, a skrajnie doprowadzają do bankructwa.

kredyt firmowy do 600 tysięcy od 4,99% na 144 miesiące
https://fortfinanse.pl/kredyty-firmowe/

Decyzja o kredycie inwestycyjnym powinna natomiast wypłynąć kiedy myślimy o realizacji długofalowych, poważnych inwestycji. Jest to wiec spory napływ kapitału z długoterminowym okresem spłaty. Służący głownie do zakupu aktywów które napędzą nasz rozwój i poprawią pozycje na tle konkurencji.  Należy więc zaznaczyć że o ile kredyt obrotowy może być zaciągnięty na dowolny cel, tak w drugim przypadku musimy jasno określić na co zagospodarujemy uzyskaną kwotę. Kolejną ważną różnicą jest okres spłaty, który w przypadku obrotowego jest znacznie krótszy.

Wybierz więc najbardziej korzystną formę finansowania dla siebie! Fort Finanse posiada ponad 7 letnie doświadczenie w uzyskiwaniu finansowania dla swoich klientów.
Skorzystaj z bogatej wiedzy naszych specjalistów. Pomożemy Ci sprawnie dobrać odpowiedni produkt dostosowany do potrzeb Twojego biznesu.

komentarze 2

2 Odpowiedzi
Inline Feedbacks
View all comments