fbpx

Jesteśmy wpisani na listę KNF numer RPK000302

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Kredyt firmowy – zasady działania oraz warunki wnioskowania

10
2020 Grudzień

Kredyt firmowy – zasady działania oraz warunki wnioskowania

 

Jeśli myślisz o założeniu swojej działalności bądź posiadasz już takową i interesuje Cię temat pożyczek i kredytów ten artykuł jest skierowany wprost do Ciebie. To z niego dowiesz się o różnych możliwościach dla Twojej firmy i przysługujących Ci opcjach.

Czym jest kredyt firmowy?

Kredyt Firmowy jest to jeden z produktów finansowych oferowanych przez bank dla swoich klientów. Jak sama nazwa wskazuje, jest on przeznaczony dla przedsiębiorców. Należy pamiętać, że kredyt firmowy jest zawsze kredytem celowym. Bank nie musi wymagać rozliczenia się z wydatkowanych środków. Musimy jednak wiedzieć że może on być przeznaczony na dowolny ściśle określony cel, może to być również działalność bieżąca. Kredyt firmowy by mógł  zostać przyznany, należy posiadać już zarejestrowaną i funkcjonującą od minimum 12 miesięcy działalność. Większość banków przyznaje jednak kredyty firmom, które istnieją na rynku już od dłuższego czasu. Czy to oznacza, że początkujące przedsiębiorstwa; startupy są z góry przekreślone? Niekoniecznie! Zdobycie pieniędzy nie będzie należało do najłatwiejszych zadań, ale nie jest niemożliwe. Dla właścicieli firm banki oferują różne opcje kredytów: inwestycyjny, obrotowy i odnawialny. Możliwe jest również wnioskowanie o kredyt hipoteczny na firmę. Gdy wspominamy o rodzajach kredytu, warto odnotować na jakie cele są one przeznaczone. Każdy z nich bowiem pełni inną funkcję. W przypadku kredytu inwestycyjnego jest on przeznaczony przede wszystkim na inwestycje w środki trwałe w firmie. Są to miedzy innymi, nieruchomości – budynki, lokale, grunty, ruchomości – samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze. Różnego rodzaju sprzęt specjalistyczny oraz budowlany.  By starać się o uzyskanie kredytu firmowego, wcześniej musisz przedstawić bankowi dokumentacje. Dokładny biznesplan całego przedsięwzięcia oraz wyniki finansowe. W przypadku kredytu obrotowego dla firmy który co do zasady jest przeznaczony na bieżące wydatki firmy, musimy przedstawić historię transakcji z rachunku bankowego. Gdy mówimy o kredycie odnawialnym, na myśli mamy dodatkowe zasoby finansowe przypisane do konta. Działa on na zasadzie pewnej określonej puli pieniędzy, z których możemy korzystać, gdy skończą się nam własne środki. Odsetki naliczane są od części wykorzystanej  oraz od  kwoty niewykorzystanej, w ów czas oprocentowanie części niewykorzystanej jest dużo mniejsze np.: 1,5% w skali roku.

Żadnym odkrywczym twierdzeniem nie będzie fakt, że bank patrzy na zdolność kredytową swojego klienta. Dobra historia rachunku klienta będzie dodatkowym atutem. Ze względu na różnice w miesięcznych przychodach firmy, dla banku najlepsze do współpracy będą działalności gospodarcze, które funkcjonują na rynku od co najmniej roku. Dzięki temu mogą wyliczyć średnie generowane przychody z ostatnich dwunastu miesięcy.

Jak starać się o kredyt firmowy?

Należy pamiętać, że o kredyt firmowy mogą starać się jedynie podmioty prowadzące działalność – firmy. Kredyt firmowy mogą otrzymać zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność jak i spółki cywilne oraz spółki prawa handlowego.  Wniosek można złożyć on-line na stornie www.fortfinanse.pl uzupełniając formularz. Jeszcze tego samego dnia doradca skontaktuje się z nami w celu omówienia szczegółów. Po rozmowie otrzymamy e-mail z podsumowaniem oraz wymaganą listę dokumentów do kredytu firmowego. Po przesłaniu kompletu dokumentów z listy otrzymacie Państwo ofertę oraz wnioski które Fort Finanse złoży w Państwa imieniu w banku.  Przedsiębiorcy, którzy współpracują z bankiem od pierwszych dni funkcjonowania swojej działalności, mają większe szanse na uzyskanie kredytu firmowego. W przypadku młodych firm, ze stażem krótszym niż 12 miesięcy, konieczne będzie przedstawienie szczegółowego biznesplanu, tak by bank wiedział, czy firma odnajdzie się na rynku oraz, czy jej produkty trafią do szerokiego grona klientów Maksymalne kwoty, na jakie może liczyć firma, są uzależnione od uwarunkowań danego banku. Na każdym etapie weryfikacji wniosku Fort Finanse dopilnowuje wszelkich formalności oraz dba o pozytywne zakończenie sprawy. Przedstawione przez bank warunki finansowe są przez Fort Finanse negocjowane w celu uzyskania dla państwa najlepszej ceny. Na naszej stronie www.fortfinanse.pl znajdziecie Państwo wszystkie dostępne na rynku bankowym produkty.

odpowiedzi 0

0 Odpowiedzi
Inline Feedbacks
View all comments