Kredyt firmowy – co można wliczyć w koszty?

Kredyt firmowy – co można wliczyć w koszty?

Kredyt firmowy – co można wliczyć w koszty?

 

Kredyt firmowy to wielka pomoc w przypadku zakładania i rozwoju działalności gospodarczej, należy pamiętać jednak że stanowi on również obciążenie dla naszego budżetu. W jaki sposób ograniczyć  jego koszt?

Obawy przed problemami ze spłatą stanowią barierę dla przedsiębiorców myślących o poszerzaniu swojej działalności. Należy bowiem pamiętać iż nie cały kredyt, a tylko jego cześć odsetkowa stanowi koszt uzyskania przychodu. Mając więc na uwadze wspomnianą kwestię warto już na początku przyjrzeć się ofercie i przeanalizować wysokość oprocentowania. Im jest wyższe tym większą kwotą raty jesteśmy zobowiązani zapłacić co może stanowić dla nas nie lada wyzwanie. Analizując jednak poprzednie zdanie wspomniane odsetki mogą zostać przez nas wpisane w koszty prowadzenia działalności gospodarczej, co wpłynie na obniżenie wysokości podatku. Odejmując wysokość opłat od już zapłaconego kapitału możemy zorientować się iż oprocentowanie nie musi być wcale najniższe aby kredyt był dla nas opłacalny.

Potrzebujesz kredytu wypełnij formularz – https://fortfinanse.pl/kredyty-firmowe/

Trafna analiza przed wyborem oferty i spojrzenie w szerszej perspektywie bezpośrednio przekłada się na zarządzanie finansami w firmie. Pamiętając o tym należy dobierać najbardziej korzystny sposób finansowania, jak bowiem widać nie zawsze niższe oprocentowanie oznacza lepszą ofertę . W wielu przypadkach musimy doliczyć przecież prowizje i inne opłaty bankowe. Dobrą wiadomością na pewno jest to iż jej również możemy odliczyć od podatku, tak samo jak ubezpieczanie kredytu pod warunkiem ze nie jest to ubezpieczenie na życie kredytobiorcy. Natomiast w przypadku prowizji na zakup środka trwałego, podlega ona odliczeniu dopiero po oddaniu środka trwałego do użytkowania. Do tego momentu prowizja powiększa wartość środka co powiększa wysokość odpisów amortyzacyjnych. Skalkulujmy to wszystko przed podjęciem decyzji, aby wybrać to co najlepsze dla naszej firmy.

📩 KONTAKT@FORTFINANSE.PL

https://fortfinanse.pl/kredyty-firmowe/

54321
(0 votes. Average 0 of 5)
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *