fbpx

Jesteśmy wpisani na listę KNF numer RPK000302

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Konsolidacja pożyczek z odzyskaniem prowizji

07
2020 Maj

Czy w ostatni czasie zaciągnąłeś jakieś kredyty, które chciałbyś spłacić już dziś? A może chcesz skonsolidować swoje zobowiązania finansowe? W przypadku wcześniejsze spłaty kredytu możesz starać się o częściowy zwrot kosztów które poniosłeś. Jak  tego dokonać?

Pierwszą rzeczą która przychodzi nam na myśl w przypadku wcześniejszej spłaty, to zwrot uzyskany za składkę ubezpieczeniową za niewykorzystany okres. Ubezpieczenia już od dawna w wielu przypadkach są dodatkowym kosztem kredytowym, które niejednokrotnie stanowią wysoką opłatę. Zwrot ubezpieczenia powinien wiec być pierwszym naszym krokiem, który winniśmy wykonać.

Atrakcyjny kredyt gotówkowy. Sprawdź !

https://fortfinanse.pl/kredyty-gotowkowe/

Co z pozostałą częścią?

Kolejnym krokiem  są odsetki. Logiczne bowiem jest iż skracając okres spłaty powinniśmy zapłacić za czas w którym zasadniczo korzystaliśmy z uzyskanych środków. Dla przykładu, jeśli kredyt ma ważność  jeszcze na 6 lat, jednak decyduje się go spłacić dziś to bank nie każe mi płacić odsetek za te kolejne lata. Zapłacimy tylko pozostały kapitał i ewentualne odsetki na dzień dzisiejszy.

Czy można odzyskać prowizję bankową?

Od połowy 2016 roku mamy możliwość starania się o adekwatny  do czasu spłaty zwrot prowizji bankowej, która do tego czasu nie podlega zwrotowi. Możliwość ta pojawiła się dzięki korzystnej interpretacji przepisów Rzecznika Finansowego oraz UOKIK, w której czytamy:

“W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu konsumenckiego kredytodawca powinien proporcjonalnie obniżyć i zwrócić wszystkie koszty takiego kredytu. Taka jest wspólna interpretacja przepisów ustawy o kredycie konsumenckim Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów”
https://rf.gov.pl/sprawy-biezace/Splaciles_wczesniej_kredyt__Nalezy_ci_sie_zwrot_czesci_kosztow___22336

Co to oznacza dla kredytobiorcy?

Jest to jasne przesłaniem które pozwala strać się o zwrot poniesionych częściowo kosztów prowizji, jaka jest zawarta w umowie kredytowej. Dzięki temu wcześniejsza spłata staje się bardziej opłacalna,
a mniej korzystne warunki kilku kredytów można śmiało konsolidować w jedną wygodną ratę.

530 799 912

?KONTAKT@FORTFINANSE.PL

https://fortfinanse.pl/kredyty-gotowkowe/

odpowiedzi 0

0 Odpowiedzi
Inline Feedbacks
View all comments