Logowanie do bankowości elektronicznej — krok po kroku

Logowanie do bankowości elektronicznej jest obecnie powszechną i pozornie nieskomplikowaną praktyką. W każdym banku proces ten przebiega podobnie, choć z pewnymi różnicami. Czasami można napotkać jednak problemy z zalogowaniem się do swojego konta bankowego. Warto wówczas wiedzieć, jak odblokować dostęp do finansów. W tym artykule dowiesz się, jak sprawnie zalogować się do bankowości internetowej krok po kroku.

Bankowość elektroniczna — prosty sposób na zarządzanie finansami

Bankowość elektroniczna (e-bankowość) umożliwia korzystanie z usług finansowych oferowanych przez bank w sposób całkowicie zdalny, a więc z każdego miejsca i o każdej porze. Mowa tutaj zarówno o dostępie do konta dzięki odpowiedniej aplikacji, jak i o zalogowaniu się za pośrednictwem oficjalnej strony placówki. Wszystko, czego potrzebujesz, to urządzenie, które jest w stanie połączyć się z Internetem i obsługiwać przeglądarki. Dzięki temu masz stały dostęp do swojego rachunku bankowego, danych karty płatniczej, historii operacji, informacji o banku, a także oferowanych przez niego produktach finansowych.

Logowanie do bankowości elektronicznej

Logowanie do bankowości elektronicznej nie jest szczególnie skomplikowane. Wystarczy jedynie pamiętać o podstawowych danych, które należy podać przy logowaniu, zwłaszcza w przypadku aktywacji konta. Jak zatem wygląda to w konkretnych bankach?

 

Pekao24 bankowość elektroniczna — logowanie

Pekao24 bankowość elektroniczna logowanie oferuje, podobnie jak w przypadku innych banków, możliwość dostępu do konta poprzez bankowość internetową lub aplikację. Dla klientów indywidualnych wystarczy wejście na stronę internetową banku Pekao24 i wpisanie numeru klienta lub nazwy użytkownika. Numer znajdziesz w umowie swojego rachunku, natomiast nazwę użytkownika możesz ustawić po zalogowaniu do konta. Następnym krokiem jest wpisanie wybranych znaków hasła. Pekaobiznes24 bankowość elektroniczna logowanie również polega na podaniu identyfikatora i hasła maskowanego.

Santander bankowość elektroniczna — logowanie

Santander bankowość elektroniczna logowanie można wykonać na stronie banku lub w aplikacji. W tym pierwszym przypadku konieczne jest wpisanie NIK-u lub własnego loginu. NIK to identyfikator, który znajdziesz w swojej umowie z bankiem. Następnie należy podać konkretne znaki hasła. Jeśli nie pamiętasz hasła, najlepiej jest je zresetować lub skontaktować się z infolinią w celu odblokowania dostępu do konta. Możesz też aktywować aplikację Santander mobile. Wystarczy, że ściągniesz ją ze sklepu z aplikacjami na swoje urządzenie. Dalsze kroki są podobne jak przy logowaniu do bankowości internetowej — podajesz NIK i hasło startowe. Potem pozostaje Ci już tylko zarejestrować w aplikacji swój telefon i możesz zacząć z niej korzystać.

Pamiętaj jednak, że Bank Zachodni WBK logowanie również należy wykonać na stronie banku lub w aplikacji Santander, gdyż są to te same placówki.

Alior Bank logowanie — bankowość elektroniczna

Żeby uzyskać dostęp do konta Alior Banku za pośrednictwem przeglądarki internetowej, należy wpisać identyfikator klienta (login) oraz wybrane znaki hasła maskowanego. Natomiast jeśli logujesz się dopiero po raz pierwszy, po wybraniu opcji „zaloguj” i podaniu numeru CIF, który znajduje się na umowie o otwarcie rachunku, otrzymasz na swój numer telefonu kod SMS. To umożliwi Ci przejście do następnego kroku, jakim jest ustalenie własnego hasła. Musi ono zawierać od 10 do 24 znaków. Na koniec pozostaje wybrać obrazek bezpieczeństwa, który ułatwi zalogowanie się np. w aplikacji.

Co ważne, od 17 lipca 2022 zaktualizowano zasady Alior Bank logowanie bankowość elektroniczna.

Bank BPH — logowanie

Bank BPH logowanie umożliwia dostęp do nowego systemu bankowości elektronicznej. Wystarczy, że wpiszesz swój identyfikator i hasło. Jeśli jednak pojawią się problemy z zalogowaniem się do konta, możesz skorzystać z resetu hasła poprzez infolinię lub SMS. W tym drugim przypadku potrzebna będzie Twoja umowa oraz telefon. Cała procedura składa się jedynie z trzech kroków i zajmuje ok. 2 minut. Należy postępować zgodnie z komunikatami wyświetlonymi na ekranie. Po poprawnym wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól zyskasz możliwość ustawienia nowego hasła. Niezmiernie ważne jest, by było ono zgodne z określonymi wymaganiami banku.

Bank ING — logowanie

Bank ING logowanie również wymaga podania loginu i hasła. Login składa się z trzech pierwszych liter imienia, trzech pierwszych liter nazwiska oraz czterech losowo wybranych cyfr. Jest stosunkowo łatwy do zapamiętania, ale w razie czego łatwo możesz go sprawdzić w swojej umowie z bankiem. Hasło zostaje nadane podczas aktywacji konta i pierwszego logowania. W każdej chwili masz możliwość jego zmiany za pośrednictwem kodu autoryzacyjnego, który otrzymasz w wiadomości SMS.

Logowanie do bankowości elektronicznej nie należy do skomplikowanych czynności, jednak zawsze mogą pojawić się związane z tym problemy. Warto wtedy skontaktować się z wybranym oddziałem banku.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *