fbpx

Jesteśmy wpisani na listę KNF numer RPK000302

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Dlaczego leasing ?

15
2020 Wrzesień

Leasing to jedna z najprostszych i jednocześnie najtańszych form finansowania dla firm. Cechuje go wiele zalet, które sprawiają, że przedsiębiorcy chętnie z tej formy korzystają a są to przede wszystkim korzyści podatkowe, oraz fakt, iż wymaga tylko niewielkiego zaangażowania własnego kapitału. W ten sposób możemy stosunkowo niskim kosztem zmodernizować firmę lub nabyć niezbędny sprzęt czy samochód. Wcześniej wymienione korzyści podatkowe to również sposób na zoptymalizowanie kosztów – ratę leasingu operacyjnego można odliczyć od podatku VAT oraz wliczyć w koszty uzyskania przychodu (zarówno kapitał, jak i odsetki – a nie jak w przypadku kredytu jedynie odsetki). W przypadku finansowania leasingiem finansowym można również skorzystać z odpisów amortyzacyjnych.

Warto również pamiętać, że leasing, nie obniża zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. Leasing nie jest widoczny w BIKu prywatnym Nie zamykamy sobie w ten sposób drogi do uzyskania dodatkowych środków finansowych np. w postaci kredytu bankowego na rozwój firmy lub rozszerzenia jej działalności.

Leasing, to także znacznie mniejsza ilość formalności w porównaniu do kredytu – Zwykle wystarczają dokumenty rejestrowe firmy oraz zestawienie wyników finansowych. Wśród zalet tej formy finansowania należy również wymienić krótki czas oczekiwania na podjęcie decyzji przez leasingodawcę, który często nie przekracza 24 godzin. W większości przypadków firmy leasingowe nie wymagają określonego stażu działalności. Za to Banki udzielają wsparcia jedynie firmom, które istnieją na rynku już określony czas – w większości przypadków jest to dwa lata.

Istotny jest też fakt, iż leasing, mimo że kojarzony jest z flotą samochodową, pojazdów ciężarowych głównie, może stanowić sposób finansowania wielu innych przedmiotów. Przedsiębiorca może skorzystać z tej formy finansowania również w przypadku zakupu sprzętu potrzebnego do prowadzenia działalności gospodarczej – m.in. maszyny i urządzenia (produkcyjne, przetwórcze i budowlane), linie produkcyjne i technologiczne, sprzęt komputerowy i biurowy, sprzęt medyczny, nagłośnienie audio wizualne.

odpowiedzi 0

Możliwość komentowania jest wyłączona.